Chráňte sa protilátkami vytvorenými prírodou!

V dnešných dňoch je asi najviac skloňované slovo vírus a infekcia. Stará múdrosť hovorí, že ľahšie je infekcii predchádzať ako ju liečiť. Prečo niekto ochorie a druhý nie?  Odpoveď je jednoduchá, závisí to od funkčnosti imunitného systému v našich slizniciach.

Obrázok-colenter 2

Obr. inPHARM

Sliznica a jej ochranný biofilm

Sliznica oddeľuje vnútorné prostredie organizmu od toho vonkajšieho (napr. sliznica nosa, ústnej dutiny, čreva). Majú obrovskú plochu, a preto sú hlavnou bránou vstupu cudzorodých častíc, napr. vírusov. Slizničný Imunitný systém  vytvára tzv. mukóznu membránu. Ide o tzv. biofilm (hlien) z dobrých baktérií, ktoré tvoria na sliznici (dýchacích ciest a čreva) účinnú ochranu pred možnosťou uchytenia nebezpečných vírusov a baktérií. Ak je tento biofilm narušený, napr. vysušený, tak sa na sliznicu majú možnosť prichytiť nebezpečné vírusy, vniknúť do buniek, rozmnožiť sa a spôsobiť ochorenie.

 

Mlezivo alebo kolostrum – prirodzená ochrana

 

Mlezivo alebo kolostrum je tekutina, ktorú produkujú mliečne žľazy u ľudí i zvierat (cicavcov) krátko pred pôrodom a počas prvých 2-3 dní po pôrode. Vyznačuje sa tým, že obsahuje najvyššie hladiny imunologických látok (protilátky, laktoferín, lyzozým, rastové faktory atď.), ktoré chránia dieťa pred respiračnými a črevnými infekciami.

Bovínne kolostrum – vhodné pre deti i dospelých

Clanok-Colenter

Obr. inPHARM

Je dokázané, že bovínne (hovädzie) kolostrum je takmer totožné s ľudským kolostrom. Má však výhodu vtom, že je ľahšie dostupné a obsahuje väčšie množstvo prospešných imunologicky účinných látok, napr. 100x viac protilátok typu IgG ako je tomu v ľudskom kolostre. Preto sa dá kolostrum využiť pri viacerých zdravotných problémoch u detí aj dospelých.

Kolostrum chráni pred infekciami

Obrázok-colenter3

Obr. inPHARM

Protilátky, laktoferín, lyzozým a ďalšie imunologické látky pôsobia proti vírusom, baktériám (vychytávajú ich, narúšajú ich bunkové membrány) a tak pomáhajú obranným reakciám tela bojovať s infekciou. Dokážu na seba viazať aj rôzne alergény a tým ich zneškodňovať. Okrem toho znižujú zápal a podporujú rast a obnovu tkanív. Zlepšujú spojenie črevných buniek, ktoré zabezpečujú správnu bariérovú funkciu čreva a jej odolnosť voči, infekcií, toxínom a zápalu.

Pri čom sa dá využiť kolostrum?

Viaceré klinické štúdie potvrdili priaznivé účinky bovinného kolostra pri infekciách dýchacích ciest a hnačiek. Pri preventívnom užívaní kolostra sa znížil počet chorobných epizód dýchacích a črevných infekcií ako aj počet hospitalizácií, čo bolo uverejnené v odbornom časopise Medicine v roku 2016.

 

Kolostrum spracované lipozomálnou technológiou je najúčinnejšie

Obrázok5-Colenter

Obr. inPHARM

V lekárňach je možnosť zakúpiť si lipozomálne kolostrum pod názvom COLENTER LD®  ktorý zabezpečuje najvyššie vstrebávanie účinných látok do krvi, ich ochranu pri prechode žalúdkom a ich využitie v organizme. Ide o prípravok ktorý je získaný z  mlieka kráv chovaných s najvyšším hodnotením kvality mliekarní v USA a na novom Zélande.

 

Obsah účinných látok zaručený

Kolostrum pre prípravok Colenter LD® sa spracováva šetrne, pričom obsah účinných látok je kontrolovaný vysoko citlivou a presnou farmaceutickou metódou (HPLC a ELISA). Tieto postupy ako aj lipozomálne spracovanie zaručuje jeho vysokú kvalitu a účinnosť.

PharmDr. Katarína Sidorová

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie