Ako otestovať hladinu Vitamínu C v organizme

Vážení klienti,

iste ste si neraz kládli otázku, akú dávku vitamínu C potrebuje môj organizmus?  

Každý človek sa môže otestovať veľmi jednoducho a rýchlo pomocou diagnostických prúžkov URO C KONTROL®, ktoré slúžia k orientačnému stanoveniu hladiny kyseliny askorbovej v moči. Ide o zdravotnícku pomôcku registrovanú na Štátnom ústave liečiv (ŠUKL). 

Stupnica hladiny vitamínu C: 

Obr1

Postup merania: 

  1. Testovací prúžok vyberte z obalu tesne pred použitím.
  2. Položte prúžok reagenčnou zónou zvisle do vyšetrovaného moču na 1 – 2 sekundy.
  3. Po 30 sekundách vyhodnoťte zafarbenie reagenčnej zóny porovnaním s farebnou stupnicou na obale. Umelé osvetlenie môže spôsobiť skreslenie vyšetrenia. V ideálnom prípade ide o žlté zafarbenie, čo znamená, že v organizme je dostatok vitamínu C hlavne pre imunitný a nervový systém ako aj na zabezpečenie antioxidačnej ochrany buniek.

Dávkovanie vitamínu C podľa výsledku testu URO C KONTROL: 

Obr2-pruzky

 Testovacie prúžky sú dostupné výlučne v balení každého prípravku LIPO C ASKOR (FORTE - kapsule, JUNIOR - sirup, a tekutá forma). Ide o lipozomálny vitamín C obohatený o šípky a citrusy s najlepším vstrebávaním a využitím v organizme počas 12 hod. Testovanie hladiny vitamínu C prispieva k efektívnému dávkovaniu tohto výživového doplnku a samozrejme prináša úsporu finančných prostriedkov!  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie