LIPO-C-Askor Junior tekutá forma 110 ml (VD)

Kód: 3875623
Tip
Značka: inPHARM
€9,90
Skladom (>5 ks)

Unikátny vitamín C s lipozomálnym vstrebávaním pre deti od 0 rokov. Obsahuje RosaCelip-LD®, bioflavonoidy z citrusových plodov a extrakt z plodov šípok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Lipo C Askor Junior v tekutej forme obsahuje prírodný vitamín C s lipozomálnym vstrebávaním (liposomal delivery, LD), bio flavonoidy z citrusových plodov, extrakt z plodov šípok, tukové látky z rastlinných zdrojov a jablčný koncentrát. Ide o výsledok spojenia tradičných znalostí a modernej technológie vyvinutej americkými a českými odborníkmi, pričom uvedené zloženie bolo formulované pod názvom RosaCelip-LD®.

Lipozomálne vstrebávanie (liposomal delivery) je pre vitamín C zásadné z hľadiska jeho ochrany v rámci distribúcie cez žalúdok do čriev a jeho biodostupnosti pre imunitné, nervové a ďalšie bunky. Lipozomálne vstrebávanie z čreva do krvi nie je obmedzované črevnými transportéry (ako je tomu u bežných perorálnych foriem vrátane foriem s pozvoľným uvoľňovaním bez lipozomálneho vstrebávania).

RosaCelip-LD® preto udržuje oproti bežnému vitamínu C v organizme niekoľkonásobne vyššiu hladinu a dostupnosť pre antioxidačnú ochranu zdravých buniek, najmä pre imunitný a nervový systém. Vďaka efektívnemu postupnému vstrebávaniu do organizmu je zároveň šetrný k tráviacemu traktu.

Vitamín C prispieva:

  • k normálnej funkcii imunitného systému,
  • k duševnej rovnováhe, normálnej psychickej činnosti a činnosti nervovej sústavy,
  • k antioxidačnej ochrane buniek proti oxidačnému stresu, k zníženiu vyčerpania a únavy,
  • k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, kože a zubov, k zvýšenému vstrebávaniu železa.

 Plod šípkovej ruže prispieva:

  • k prirodzenej obranyschopnosti a odolnosti organizmu,
  • k normálnej funkcii dýchacieho a kardiovaskulárneho systému.

Súčasťou balenia LIPO C ASKOR sú indikátorové prúžky URO C KONTROL zaregistrované Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv. Pol minúty po namočení v čerstvom moči poskytuje zafarbenie testovacieho prúžku orientačnú informáciu o tom, či je antioxidačná kapacita a všetky systémy - najmä imunitný, nervový a kardiovaskulárny - dostatočne zabezpečené vitamínom C, a to na fyziologickej úrovni. V ideálnom prípade (žlté sfarbenie) je potrebné v danom dávkovaní pokračovať alebo v prípade nedostatku vitamínu C v organizme (zelené sfarbenie) jeho dennej dávky navýšiť. Tento postup je veľmi dôležitý, pretože denná potreba a spotreba vitamínu C vychádza z nárokov na organizmus, a to najmä z jeho psychickej a fyzickej záťaže (napríklad v čase choroby a rekonvalescencie, školskej dochádzky, športovej aktivity a pod.).

Zloženie: čistená voda, RosaCelip-LD® (L-askorbová kyselina, citrusové bioflavonoidy, extrakt plodov ruže šípovej, mastné kyseliny), jablčná šťava - koncentrát, citrany draselné (regulátor kyslosti), zahusťovadlo (xantánová guma), konzervant (sorban draselný), sladidlo (glykozidy steviolu).

Zloženie RosaCelip -LD                     Dávka 1 ml               %RVH*

Vitamín C                                                    50 mg                   62,5

Jablčná šťava - koncentrát                            50 mg                  nestanovená

Suchý extrakt plodu ruže šípovej DER10        10 mg                  nestanovená

Citrusové bioflavonoidy                               1,9 mg                  nestanovená

*RVH - Referenčná výživová hodnota

Objem: 110 ml     

Dávkovanie: pokiaľ nie je uvedené inak:
deti od 1-3 rokov: 1 ml (50 mg vitamínu C) 1x denne,
deti od 3 do 6 rokov veku: možno podávať odmerku naplnenú po rysku 1-2 ml (50-100 mg vitamínu C) 1-2x denne,
deti od 6 rokov: možno podávať odmerku naplnenú po rysku 2-4 ml (100-200 mg vitamínu C) 1-2x denne.

Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy a ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa musí uskladňovať mimo dosahu malých detí.
Skladovanie: Skladovať v suchu pri izbovej teplote (15 - 25 °C), chrániť pred priamym slnečným žiarením. Pred použitím potrepať.

 

   

Nevypĺňajte toto pole:
E Avatar autora bezgluténový výrobok 17.4.2021 21:10
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je tento výrobok bezgluténový (prípadne či obsahuje iné aleg. látky ako sója a mlieko) Ak áno, máte prípadne iny C vitamín,bez alergénov. Dakujem
Odpovedať
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.