Viete, ako mať histamín a alergiu pod kontrolou?

Histamín hrá dôležitú úlohu pri rozvoji alergických ochorení.

Hladinu histamínu u pacientov je možné „držať na uzde“- dostatočnou hladinou vitamínu C v krvi.

Ten narušuje jeho štruktúru a spôsobuje jeho degradáciu. 

AKO DOSIAHNÚŤ EFEKTÍVNU ABSORPCIU VITAMÍNU C?

Na dosiahnutie dostatočnej hladiny vitamínu C u alergikov je potrebná efektívna absorpcia vyšších perorálnych dávok, a to je možné len pomocou lipozomálneho vitamínu C.

krabicky-sk

 

Lipozomálny vitamín C – LIPO C ASKOR, obsahuje aj  unikátne testovacie prúžky na orientačné stanovenie hladiny vitamínu C v organizme. Vhodné je urobiť  test na vitamín C ešte pred jeho užívaním, najlepšie ráno nalačno.

Podľa výsledku testu je potrebné si zvoliť dávkovací režim.

Obr2-pruzky

KLINICKÉ ŠTÚDIE

   Napr. doktor C. Alan B. Clemetson v časopise The Journal of Nutrition, už v roku 1980 uverejnil prácu 1, ktorej výsledkom bola analýza 437 vzoriek ľudskej krvi, ktorá ukázala, že keď  sa zníži hladina kyseliny askorbovej v plazme pod 1 mg/100 ml, tak sa hladina histamínu v krvi sa exponenciálne zvýši. Keď hladina kyseliny askorbovej klesne pod 0,7 mg/100 ml, dôjde k veľmi významnému zvýšeniu hladiny histamínu v krvi. Perorálne podanie kyseliny askorbovej (1 g denne počas 3 dní) jedenástim vybraným dobrovoľníkom malo za následok zníženie hladiny histamínu v krvi u každého z nich.

Štúdia autora Hagela AF, uverejnená v časopise Pharmacology2 v roku 2013 potvrdila, že užívanie vitamínu C efektívne znižuje zvýšenú hladinu histamínu v krvi. Výraznejšie zníženie nastalo v skupine alergických pacientov (49,3 % zníženie hladiny histamínu) než v skupine pacientov s infekčným ochorením (23,3 % zníženie hladiny histamínu). U pacientov, ktorý nemali zvýšenú hladinu histamínu pôsobením vitamínu C nedošlo k jej zníženiu pod fyziologickú úroveň.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.