Viete, ako mať histamín a alergiu pod kontrolou?

Histamín hrá dôležitú úlohu pri rozvoji alergických ochorení.

Hladinu histamínu u pacientov je možné „držať na uzde“- dostatočnou hladinou vitamínu C v krvi.

Ten narušuje jeho štruktúru a spôsobuje jeho degradáciu. 

AKO DOSIAHNÚŤ EFEKTÍVNU ABSORPCIU VITAMÍNU C?

Na dosiahnutie dostatočnej hladiny vitamínu C u alergikov je potrebná efektívna absorpcia vyšších perorálnych dávok, a to je možné len pomocou lipozomálneho vitamínu C.

krabicky-sk

 

Lipozomálny vitamín C – LIPO C ASKOR, obsahuje aj  unikátne testovacie prúžky na orientačné stanovenie hladiny vitamínu C v organizme. Vhodné je urobiť  test na vitamín C ešte pred jeho užívaním, najlepšie ráno nalačno.

Podľa výsledku testu je potrebné si zvoliť dávkovací režim.

Obr2-pruzky

KLINICKÉ ŠTÚDIE

   Napr. doktor C. Alan B. Clemetson v časopise The Journal of Nutrition, už v roku 1980 uverejnil prácu 1, ktorej výsledkom bola analýza 437 vzoriek ľudskej krvi, ktorá ukázala, že keď  sa zníži hladina kyseliny askorbovej v plazme pod 1 mg/100 ml, tak sa hladina histamínu v krvi sa exponenciálne zvýši. Keď hladina kyseliny askorbovej klesne pod 0,7 mg/100 ml, dôjde k veľmi významnému zvýšeniu hladiny histamínu v krvi. Perorálne podanie kyseliny askorbovej (1 g denne počas 3 dní) jedenástim vybraným dobrovoľníkom malo za následok zníženie hladiny histamínu v krvi u každého z nich.

Štúdia autora Hagela AF, uverejnená v časopise Pharmacology2 v roku 2013 potvrdila, že užívanie vitamínu C efektívne znižuje zvýšenú hladinu histamínu v krvi. Výraznejšie zníženie nastalo v skupine alergických pacientov (49,3 % zníženie hladiny histamínu) než v skupine pacientov s infekčným ochorením (23,3 % zníženie hladiny histamínu). U pacientov, ktorý nemali zvýšenú hladinu histamínu pôsobením vitamínu C nedošlo k jej zníženiu pod fyziologickú úroveň.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie