Bezbolestný pohyb v súlade s prírodou – ako si pomôcť?

Bolesti svalov, kĺbov a šliach bývajú dôsledkom presilenia, úrazov, ale tiež zápalových a degeneratívnych ochorení. Pri niektorých stavoch si vieme pomôcť sami prípravkami z lekárne, pri závažnejších stavoch sa nevyhneme návšteve lekára.

Výhody prírodných extraktov

Oddávna príroda poskytuje človeku potravu, ale aj liečivé látky rastlinného, minerálneho či živočíšneho pôvodu. V minulosti boli terapeutické postupy založené na empirických skúsenostiach, v dnešnej dobe sú založené na vysoko sofistikovanom farmaceutickom výskume.

Vyskumnik_web

Obr. Zdroj inPHARM

Zaradenie prírodných extraktov do terapeutických postupov sa zakladá na ich komplexnom zložení a účinku. To umožňuje používať zmes liečivých látok v menších dávkach pri zachovaní ich účinku a vyhnúť sa tak závažným nežiaducim účinkom, čo je pre pacienta veľkou výhodou.

Prírodné prípravky

Prírodné látky, ako napr. harpagoft, boswelia, Pacnogenol®, eukalyptus, čili papričky  sú obsiahnuté v rôznych kombináciách, napr. v LENI prípravkoch a to v zdravotníckej pomôcke LENI náplasti, v kozmetickom prípravku LENI gél s mierne hrejivým účinkom a vo výživovom doplnku LENI COLLAGENE COMPLEX, ktoré napomáhajú zníženiu zápalu a bolesti, čo prispieva postupne k zlepšeniu pohybu a funkcie kĺbov.

leniallproducts

Obr. Zdroj inPHARM

Gél a náplasti pôsobia v mieste aplikácie, s náplasťou sa dá sprchovať, neodliepa sa a môže sa aplikovať opakovane na to isté miesto podľa potreby.

LENI COLLAGENE COMPLEX perorálny prášok dopĺňa do organizmu kolagén spolu s analgetickou zložkou, čím prispieva k zlepšeniu štruktúry tkanív a k úľave od bolesti.

Rastliny s protizápalovým a analgetickým účinkom

Rastlinné prípravky majú v súčasnosti svoje miesto v liečbe degeneratívnych a zápalových ochorení pohybového systému; môžu obmedziť zápal a bolesť, prispieť k zlepšeniu kĺbovej funkcie, regenerovať presilené svalstvo, spomaliť degeneratívny proces kĺbovej chrupky.

dabluv-drap_small

Obr. Zdroj inPHARM

Ide napr. o extrakt z koreňa harpagofyta  plazivého (tzv. čertov pazúr), extrakt zo živice stromu kadidlovníka pílovitého (boswelia), extrakt z kôry borovice prímorskej známy pod názvom Pycnogenol. S danými extraktami boli robené klinické štúdie, ktoré potvrdili ich účinok, ktorý bol podobný ako majú nesteroidné antireumatiká - bežne používané lieky pri liečbe osteoartrózy, reumatickej artritíde  kolenných, bedrových kĺbov či chrbtice. Extrakt z kvetov a vňate túžobníka brestového je známy svojim protizápalovým pôsobením na báze salicylátov.

Zaujímavý účinok má aj kapsaicín, látka obsiahnutá v chilli papričkách, ktorá spôsobuje lokálne prekrvenie s pocitom mierneho pálenia, a následným znížením bolesti.

Kolagén – dôležitý nielen pre pokožku ale aj pre kĺby

Kolagén je dôležitou zložkou ľudského organizmu, nevyhnutný je pre stenu ciev, pokožku ale aj kĺby, chrupky, šľachy a svaly. Daným tkanivám dodáva pevnosť a odolnosť voči tlaku a ťahu. S vekom sa jeho tvorba v organizme postupne znižuje, čo vedie k viditeľným vráskam na tvári, ale aj k bolestiam kĺbov a chrbtice.

Obr. Zdroj inPHARM

Väčšinou ide o degeneratívne procesy, ktoré súvisia aj s degradáciou kolagénu. Preto je vhodné túto látku so zvyšujúcimi rokmi alebo pri problémoch pohybového aparátu dodávať vo forme výživových doplnkov. Výhodnou kombináciou je kolagén s vitamínom C, ktorý napomáha jeho zabudovaniu a udržaniu v tkanivách. V prípade, že potrebujeme podporiť aj protibolestivý účinok, tak je výhodné tieto látky skombinovať aj s analgetickou zložkou - palmitoyetanolamid, známy pod skratkou PAE. LENI prípravky reprezentujú šetrnú a bezpečnú pomoc pri problémoch pohybového aparátu.

Článok pripravila odborná redakcia Edukafarm

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie