LIPO-C-Askor tekutá forma 136 ml (VD)

Kód: 3514495
Značka: inPHARM
€16
Skladom (>5 ks)

Výživový doplnok s obsahom 30 g lipozomálneho vitamínu C v tekutej forme.  5 ml prípravku obsahuje 1 000 mg lipozomálneho vitamínu C.

Detailné informácie

Podrobný popis

Detailný popis produktu:

Lipozomálne vstrebávanie je pre vitamín C zásadné z hľadiska jeho ochrany v rámci distribúcie cez žalúdok do čriev a jeho biodostupnosti pre imunitné, nervové a ďalšie bunky. Lipozomálne vstrebávanie z čreva do krvi nie je obmedzované črevnými transportérmi (ako je tomu u bežných perorálnych foriem vrátane foriem s pozvoľným uvoľňovaním bez lipozomálneho vstrebávania). Lipozomálny vitamín C tak udržuje oproti bežnému vitamínu C v organizme niekoľkonásobne vyššiu hladinu a dostupnosť pre antioxidačnú ochranu zdravých buniek a najmä pre imunitný a nervový systém. Vďaka efektívnemu a postupnému vstrebávaniu do organizmu je zároveň šetrný k obličkám a zažívaciemu ústrojenstvu.

Vitamín C prispieva:

  • k prirodzenej obranyschopnosti a odolnosti organizmu,
  • k normálnej funkcii imunitného systému,
  • k normálnej činnosti nervovej sústavy a kardiovaskulárneho systému,
  • k antioxidačnej ochrane buniek proti nadbytočnému oxidačnému stresu,
  • k zníženiu vyčerpania a únavy,
  • k normálnej tvorbe kolagénu a hojenie,
  • k potrebnému vstrebávanie železa.

Súčasťou balenia LIPO C ASKOR sú indikátorové prúžky URO C KONTROL zaregistrované Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv. Pol minúty po namočení v čerstvom moči podáva sfarbenie prúžku orientačnú informáciu o tom, či je antioxidačné kapacita a všetky systémy - najmä antioxidačný, imunitný, nervový a kardiovaskulárny - dostatočne zabezpečené vitamínom C, a to na fyziologickej úrovni. V ideálnom prípade (žlté sfarbenie) je potrebné v danom dávkovaní pokračovať alebo v prípade nedostatku vitamínu C v organizme (zelené sfarbenie) jeho dennej dávky navýšiť. Tento postup je veľmi dôležitý, pretože denná potreba a spotreba vitamínu C vychádza z nárokov na organizmus, a to najmä z jeho psychickej a fyzickej záťaže.

Odporúčané: pri stavoch sprevádzaných zvýšenou potrebou obranyschopnosti a odolnosti organizmu.

Dávkovanie: pokiaľ nie je odporúčané inak, dospelí 1 odmerku naplnenú po značku 5 ml (1000 mg vitamínu C) 1x až 2x denne, v ktorúkoľvek dennú dobu. Deťom od 3-6 rokov veku sa môže krátkodobo podať 1x denne odmerka naplnená po značku 1 ml (200 mg vitamínu C). Deťom od 6 rokov 1x-2x denne odmerka naplnená po značku 2 ml (400 mg vitamínu C). Špecifická chuť prípravku je daná charakterom jeho zložiek. Túto mierne slanú chuť pripomínajúcu orechy by bolo možné „zamaskovať“ pridaním aditív, ktorých použitiu sme sa chceli vyhnúť v záujme čistoty a účinnosti nášho výrobku. Ak ste citlivý/citlivá na chute, odporúčame Vám odmeranú dávku rozmiešať v nejakom sladkom nápoji (napr. v 100% ovocnej šťave). Tento spôsob konzumácie nemá vplyv na účinnosť lieku. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Zloženie: čistená voda, L-askorbansodný, etanol (15 m/m%), emulgátor (slnečnicový lecitín, polysorbát 80), regulátor kyslosti (monohydrát kyseliny citrónovej).

Skladovanie: Skladujte v suchu pri izbovej teplote, chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 45 dní.

Alkohol:15 % V/V*

Objem: 136 ml

Upozornenie:

Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy a ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Ak ste gravidná, dojčíte alebo užívate lieky ovplyvňujúce krvnú zrážanlivosť, pred užívaním prípravku sa poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom. Výživový doplnok sa musí uskladňovať mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.